Turystyka ma na celu przede wszystkim relaks, odpoczynek oraz dobrą zabawę. Planując podróż zawsze zastanawiamy się gdzie będziemy nocować, co będziemy zwiedzać, jaką odzież powinniśmy zabrać. Jednak bardzo rzadko zastanawiamy się co tak na prawdę powinniśmy włożyć do apteczki turystycznej.

Apteczka turystyczna jest niezwykle ważna podczas podróży. Turystyka, zwłaszcza ta kwalifikowana ( piesza, wodna, rowerowa) wiąże się z ryzykiem urazów. Dlatego też warto zaopatrzyć się podczas wyjazdu w apteczkę, która pozwoli na udzielenie pierwszej pomocy. Co więc powinno znaleźć się w apteczne turystycznej? Z pewnością powinny się tam znaleźć różnego rodzaju opatrunki ( plastry, bandaże, gaziki), rękawiczki jednorazowe, ponadto powinniśmy pamiętać o solidnych nożyczkach oraz środku do dezynfekcji ran. Warto także zaopatrzyć się w koc termiczny oraz maseczkę do sztucznego oddychania.
Taki zestaw pomoże nam nie tylko na pomoc bliskiej osobie ale i innym potrzebującym. Należy także pamiętać, że nie należy podawać nieznajomej osobie żadnych leków.