TachoDrive 3 to profesjonalne urządzenia do pobierania oraz analizowania danych z tachografu oraz karty kierowcy. TachoDrive 3 dostępny jest w dwóch różnych wariantach. TachoDrive 3 STD to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które dedykowane jest głównie dla samych kierowców oraz dyspozytorów. Wersja TachoDrive 3 BT to zdecydowanie bardziej zaawansowane urządzenie, które wykorzystywane jest obecnie przez służby kontrolne.

TachoDrive 3 posiada pamięć 1GB, możliwość bezprzewodowego drukowania raportów (poprzez Bluetooth) oraz możliwość bezprzewodowego przesyłania danych na telefony komórkowe lub komputery PC.

Urządzenie to identycznie zresztą jak i poprzednie wersje jest w 100% kompatybilne z wszystkimi tachografami cyfrowymi dostępnymi na naszym rynku. TachoDrive 3 posiada wbudowany czytnik kart kierowcy oraz kolorowy podświetlany wyświetlacz LCD. Sprzęt ten jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników, dlatego też cieszy się tak wielką popularnością.