W czasie zimowym bardzo łatwo można dostrzec, na jakich ludzi dzielą się wszystkie osoby, które tworzą nasze społeczeństwo. W sytuacji, kiedy za oknami szaleje zima, temperatura na termometrach spada poniżej zera, drogi, chodniki i podwórka pokrywa lód, który nieustannie przysypuje solidna warstwa śniegu, część ludzi decyduje się na zostanie w domu. Nie chcą oni narażać się na niskie temperatury, boją się zmarznięcia bądź nawet wychłodzenia organizmu; preferują pozostanie w domu, gdzie mogą ulokować się przytulnie w ciepłym pomieszczeniu i podziwiać zimę z bezpiecznej odległości. Jednak pozostałym osobom to nie wystarcza. Prawdziwy amator zimy zakłada w tym czasie grube ubrania dostosowane do niesprzyjających czynników atmosferycznych i korzysta z takiej pogody, jak tylko potrafi.
Część z tych osób spaceruje, inni jeżdżą na nartach bądź snowboardzie, a znajdą się i tacy, który postanowią wybrać się w tę pogodę na górską wędrówkę. Nie zawsze jednak podejmują się tej czynności sami.
Zimą organizowane są obozy snowboardowe i narciarskie dla osób które, zależnie od posiadanych umiejętności, zjeżdżania ze stoków chcą się dopiero nauczyć, bądź pragną podszkolić swoje techniki jazdy. Wykwalifikowani instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia na stoku, dostosowują poziom do tego, jaki reprezentują kursanci.