Turcja od kilku lat zaliczana jest do grona najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc na świecie. Przyczyn takiej sytuacji doszukać się można wielu, ale postarajmy się właśnie w tym artykule wskazać te najważniejsze, najbardziej istotne waloru tego wspaniałego kraju. Dlaczego zatem Turcja jest aż tak bardzo godna polecenia?

W zasadzie rozważania powinienem rozpocząć od wskazania zabytków, bo to główny walor Turcji. Turcja posiada miejsca, których charakter jest unikalny na skalę światową. W miejsca te przybywają turyści z całego świata, którzy poszukują tutaj czegoś nowego oraz ciekawego, a właśnie w Turcji udaje się im to odnaleźć. Czy wiecie czym jest Kapadocja? Otóż Kapadocja to kraina niesamowitych kształtów skalnych. Tutaj powstał wręcz niesamowite dla oka kształty. Kapadocja jest ogromną krainą, której dokładne poznanie wymaga poświęcenia temu nawet całych tygodni. Jak już wspomniałem miejsce to jest unikalne na skalę światową. Dodatkowo tutaj właśnie powstały ogromne jaskinie podziemne. Tam kiedyś mieszkali ludzie, którzy stworzyli kanały sięgające nawet poniżej 1000 metrów. Inne ciekawe miejsca jakie chciałbym wam polecić w Turcji to zapewne Efez, jak również Pammukale, kolejne na liście unikalnych w skali światowej.

Oczywiście nie same zabytki czynią dane miejsce atrakcyjnym z turystycznego punktu widzenia. Bardzo ważne jest również to co mają do zaoferowania tutejsze kurorty, a te są wprost rewelacyjne. Jeśli szukaliście w swoim życiu kurortów, które wyglądają dobrze, posiadają wspaniałe warunki do wypoczywania, jak również ciekawe miejsca do zobaczenia, to większość kurortów tureckich jest właśnie dla was! Szczególnie polecam wam miejscowości Kemer oraz Marmaris. Z tej drugiej możecie dodatkowo czasie pobytu popłynąć na wyspę Rodos, gdyż znajduje się ona w odległości ledwie kilkunastu kilometrów od tureckiego kurortu.

Polecam Turcję. Każdy szanujący się turysta powinien przybyć tam choćby raz, by przekonać się jak wiele ma to miejsce do zaoferowania.