Jeśli dziecko żyje w komfortowych dla siebie warunkach, rodzic również może liczyć na zdecydowanie większy spokój i komfort podczas wychowywania swojego potomka. Dlatego warto czasem zainwestować w nieco lepszy fotelik samochodowy czy sięgnąć po droższe wózki spacerowe, aby samemu odczuwać komfort z podróży z dzieckiem. Zarówno foteliki jak i wózki, mogą być bardzo wygodne lub tylko średnio wygodne. Te najlepsze modele przede wszystkim uwzględniają fakt, że dziecko w pierwszych miesiącach nie zachowuje samo prawidłowej pozycji ciała, więc trzeba mu dopomóc w tym, aby jego ciało w podróży spoczywało w odpowiedniej pozycji do rozwoju szkieletu i kręgosłupa.

Bardzo ważne jest również amortyzowanie wstrząsów i niwelowanie trzęsienia na nierównościach, ale obecnie większość firm jak mutsy oferuje już rozwiązania układów amortyzacji na poziomie małych samochodów. Wszystko to sprawia, że dziecko może poczuć się w trakcie spaceru bardzo odprężone i zrelaksowane, a dzięki temu najpewniej szybko zaśnie i da również okazję do wytchnięcia swoim rodzicom. Oczywiście decydujący się na markowe wózki spacerowe często sięgają po takie właśnie modele również dlatego, że są one lżejsze od konkurentów lub łatwiej się rozkładają i składają.

Ponieważ wciąż ogromna część użytkowników wózków to kobiety ? młode matki albo ich babcie ? systemy rozkładania podstawy wózka czy sposób montażu gondoli albo spacerówki na niej muszą być jak najprostsze. Producenci wózków doskonale to wiedzą i tworzą takie rozwiązania, dzięki którym wystarczą dwa czy trzy kliknięcia, aby dowolnie skonfigurować swój wózek.

Niektóre urządzenia, jak krzesełko do karmienia, nie są potrzebne od razu ? dziecko musi samodzielnie siedzieć, aby taki zakup był konieczny. Oczywiście istnieją na rynku modele z wieloma dodatkowymi funkcjami, ale warto pamiętać o tym, że takie krzesełko wykorzystywane jest stosunkowo krótko, a zbyt wiele dodatkowych funkcji i modułów czy bodźców może tylko i wyłącznie rozpraszać dziecko i utrudniać mu skupienie się na ważnym rozwojowo zadaniu, jakie przed nim stoi ? czyli samodzielnym zjedzeniu nałożeń porcji jedzenia.