Dubaj to miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczące ponad dwa miliony mieszkańców. Pomimo bardzo wysokich temperatur powietrza, przekraczających niekiedy 40 stopni przy stosunkowo niewielkiej ilości opadów, miasto odwiedzane jest przez miliony turystów. Co sprawia, że Dubaj jest tak popularny?

Być może ma na to wpływ obserwowane tu zderzenie tradycji z nowoczesnością. Dubaj jest jedną z najprężniej rozwijających się metropolii na świecie, przepełniony jest najnowocześniejszymi budowlami, znany jest też z innowacyjnych rozwiązań i rekordów Guinessa. Nowych inwestycji budowlanych jest tu tak wiele, że uważa się, iż w Dubaju znajduje się 30% wszystkich dźwigów na świecie. Pomimo tego intensywnego rozwoju, nie zaginęła tu tradycyjna arabska kultura.
Każdego roku odbywa się tu wiele popularnych wydarzeń, jak Dubai Shopping Festival, czy Dubai Summer Surprises, na które przybywają miliony turystów. Odbywają się tu też wydarzenia sportowe na światowym poziomie.
Wpisz w wyszukiwarce internetowej „Dubaj wakacje” i wyrusz w podróż do tego ciekawego miejsca, gdzie z pewnością nie zaznasz nudy.