NHL 2002

W przeciwieństwie do futbolu amerykańskiego, my Europejczycy większą sympatią obdarzamy hokej na lodzie. Także i u nas, w Polsce, sport ten ma dość długą historię ( pierwsze sekcje hokejowe powstały już w 1922 roku ), co prawda nie zdobyliśmy nigdy Mistrzostwa Świata ( mieliśmy za to Wicemistrzostwo Europy w 1929 i 1931), zaś strona Polskiego Związku Hokeja na Lodzie kuleje i świeci pustkami, to jednak sport ten zagrzewa wielu do boju i przysparza sobie wielu sympatyków. Zapewne też ucieszy ich wiadomość o tym, że EA Sports w najbliższym czasie ma zamiar wydać najnowszą część gry opowiadającej o rozgrywkach mocno fortyfikowanych panów z łyżwami na butach 🙂 Czas jednak przejść do konkretów, czyli tego co nam znów zaserwują producenci gry, a raczej czym- póki co- nas mamią.
Na pierwszy rzut pójdzie nowy widok z kamery zwanej 'Breakaway Cam', czyli z poziomu wzroku zawodnika. Ma to jeszcze bardziej zdynamizować i dodać emocjii i tak już bardzo atrakcyjnej rozgrywce. Godna zauważenia jest także opcja stworzenia swojego własnego zawodnika. Co się pod tym kryje? Ano teraz to my będziemy decydować, czy nasz zawodnik lepszy będzie w ofensywie czy w defensywie, oraz jak będzie wyglądał ( wąsy, broda, oczy, fryzura i wiele pomniejszych spraw ). Znacznej poprawie ulec ma także animacja zawodników, która to w NHL 2002 ma być bardziej precyzyjna, a co za tym idzie, umożliwiać ma bardziej dokładną i naturalną walkę na tafli lodu. Dzięki zastosowaniu emotion meter wszyscy zawodnicy biorący udział w grze będą reagować bardziej po ludzku. Co to oznacza? Otóż swoim zachowaniem będziemy mogli zirytować komputerowego przeciwnika, co wpłynie oczywiście na 'ostrość' jego gry.
NHL 2002 dostosowane ma być także do różnego poziomu graczy. To od gracza zależeć będzie poziom walki przeciwnika komputerowego a także prędkość akcji samej walki. Choć nie ma to dla nas większego znaczenia, wartym odnotowania jest fakt pojawienia się nowego komentatora- Dona Taylora, który dołączy do popularnego na świecie Jima Hughsona.
W najnowszym produkcie EA Sports dostępnych będzie sześć trybów gry : Season Play, Career Mode, Playoff, Shootout, oraz Tournament. W pecetowej wersji NHL w trakcie zabawy będziemy mogli także słuchać własnych mp3 oraz plików wave, a także zmierzać się z innymi fanami NHL w trakcie rozgrywki multiplayer przez Internet. Wszystko to okraszone będzie jak zwykle świetną grafiką ( pewnikiem bez GeForce 3 nie ruszy 😉 oraz oczywiście oparte będzie na oficjalnej licencji NFL.
Nowa część hokeju na lodzie ma duże szanse- i pewnie z nich skorzysta- żeby stać się kasowym bestsellerem wśród fanów tego sportu. My trzymamy za nią mocno kciuki..