Hotel położony jest bardzo blisko morza w lesie sosnowym 10 kilometrów od Kołobrzegu w bardzo popularnej miejscowości Dźwirzyno. Cały rozległy obszar hotelu jest ogrodzony i monitorowany.
Hotel jest czterogwiazdkowy i oferuje 239 miejsc noclegowych w 123 pokojach i apartamentach. Apartamenty i pokoje klasy biznes są klimatyzowane. W cenie pobytu jest możliwość korzystania z Aquaparku, w którym jest 25 metrowy basen z torami pływackimi, zjeżdżalniami i urządzeniami do masażu wodnego, są też 3 jacuzzi, 2 sauny, łaźnia parowa i wydzielone miejsca zabaw dla dzieci.
W centrum SPA jest kriokomora, masaże, magneto-, elektro-, i laseroterapię a także można skorzystać z zabiegów z zakresu kosmetyki ciała i twarzy?
Każdy z gości, który woli wypoczynek bardziej aktywny może pograć w kręgle, bilard, czy poćwiczyć w siłowni i w klubie fitness.
Hotel Senator nie zapomina też o najmłodszych gościach: dzieci mogą się bawić w klimatyzowanej Sali zabaw plastycznych wyposażonej w zestaw multimedialny, zabawki i przybory plastyczne, a bardziej ruchliwe na placu zabaw na terenie hotelu.
W hotelu można też organizować konferencję, szkolenie czy też spotkanie biznesowe gdyż hotel posiada 5 sal konferencyjnych na 398 miejsc w pełni wyposażonych w sprzęt potrzebny do tych celów.