Zima, to trudny czas dla naszego samochodu, sól wgryzająca się w karoserię i szybko postępująca rdza, to zmora właścicieli aut. Jak dobrze przygotować auto przed sezonem?
Przed okresem zimowym, najważniejszym działaniem jest wymiana opon, przede wszystkim w kwestii bezpieczeństwa. Dodatkowo warto zakonserwować auto przed mrozami, może to w znaczny sposób uchronić nasz samochód przed szkodliwym działaniem soli. Proponuję dokładnie nawoskować nadwozie, warstwa wosku zabezpieczy karoserię, przed niepożądanym działaniem silnych chemikaliów. We wnętrzu dobrym sposobem jest wymiana filcowych wycieraczek na gumowe wycieraczki samochodowe o dużej powierzchni. Zatrzyma to w znacznej ilości wodę, którą wnosimy na butach do auta, łatwo ją wówczas usunąć i zapobiec gromadzeniu się wilgoci, która może powodować zamarzanie szyb od wewnątrz. Dodatkowo proponuję wysmarować uszczelki przy drzwiach specjalnym silikonem, który zapobiega przymarzaniu drzwi do uszczelki, wydłużając przy tym ich żywotność.
Kilka prostych czynności, które możemy wykonać przed okresem zimowym, może nam w dużym stopniu ułatwić eksploatację pojazdu w sezonie mrozów.