Statystyki ujawnione przez środki masowego przekazu informują nas, że w roku 2011, każdego dnia dochodziło do ponad stu wypadków lub kolizji drogowych. W wyniku tych incydentów tysiące osób zostało poszkodowanych, a dziesiątki poniosło śmierć. Głównymi przyczynami jest brawura, niedostosowanie prędkości do złych warunków atmosferycznych na drodze czy wykonywanie niebezpiecznych manewrów. Dopiero po wypadku, winni uświadamiają sobie do czego doprowadziła ich jazda. Zamiast cieszyć się wyjazdem, muszą udać się do szpitala na operację i rehabilitację.

Do wypadków drogowych czy w miejscu pracy dochodzi każdego dnia. Artykuły i akcesoria medyczne używane przez lekarzy pomagają na ratowanie życia i przywracanie zdrowia.

Niezbędna apteczka

Właściciele samochodów powinni kupić apteczkę wyposażoną w akcesoria medyczne. Podczas podróży nie wiemy czy za chwilę nie będziemy uczestnikami wypadku lub udzielali pomocy poszkodowanym. Będąc świadkiem wypadku jesteśmy zobowiązani do udzielenia pierwszej pomocy. Za jej nieudzielenie grozi kara więzienia. Nie tylko świadomość o karze powinna skłaniać nas do odpowiedniego zachowania. Każdy kto udziela pomocy drugim, chce, by w razie jego wypadku ktoś pomógł mu.
Do czego potrzebna?

Apteczkę możemy zakupić w aptece lub sklepie medycznym. Akcesoria medyczne użyte podczas pierwszej pomocy ratują zdrowie i życie uczestnikom wypadków. Wydatek kilkudziesięciu złotych na apteczkę, przy wartości ludzkiego życia jej niską kwotą. Brak takiego sprzętu, w wielu sytuacjach nie powoli nam na pomoc do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Dlatego tak ważne jest jej posiadanie i co pewien czas kompletowanie. Artykuły medyczne posłużą nam lub innym osobom, którym będziemy udzielali pierwszej pomocy.