Muzeum historyczno-archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Większość osób kojarzy Ostrowiec Świętokrzyski jedynie z bardzo dobrze rozwiniętym przemysłem oraz ewentualnie z górami, nie mając świadomości jak wiele atrakcji turystycznych oferuje miasto.
Jedną z nich jest muzeum historyczno-archeologiczne, wzniesione na wzgórzu w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Obiekt został zaprojektowany w stylu eklektycznym przez architekta z polskimi korzeniami. Oferta muzeum obejmuje wystawy stałe, czyli galerię portretów książąt i królów polskich według Marcelego Bacciarellego, polskie oraz zagraniczne kolekcje sreber i platerów z dziewiętnastego oraz pierwszej połowy dwudziestego wieku, antyczne fajanse, albumy, opisy zdarzeń, w jakich brał udział Ostrowiec Świętokrzyski, jak również można obejrzeć najpiękniejsze okazy porcelany ćmielowskiej. W muzeum znajdują się również wystawy czasowe, a ponadto instytucja oferuje dodatkową możliwość wzięci udziału w lekcjach muzealnych, związanych z obecnie dostępnymi eksponatami.
Jeżeli więc zdecydujemy się odwiedzić Ostrowiec Świętokrzyski warto jest poświęcić dwie godziny czasu na zwiedzenie muzeum historyczno-archeologicznego.