Ostrowiec św forum

0
1325
Rate this post

 

Okolice Ostrowca Świętokrzyskiego

W zeszłym roku znów nie udało nam się wziąć urlopu w tym samym czasie. Ja musiałam go zrealizować do końca maja, a Paweł dostał polecenie, by przeprowadzić audyt w urzędzie jednego z miast środkowej Polski. Zaproponował, bym jechała razem z nim. Ostrowiec Świętokrzyski? A co ja tam będę robić?
Tymczasem okazało się, ze to były piękne dwa tygodnie. Już pierwszego dnia miasto urzekło mnie swoim spokojem. Mieszkaliśmy blisko drewnianego kościółka Najświętszego Serca Jezusowego, zbudowanego w stylu zakopiańskim. Drugiego dnia pobytu wybrałam się nad zbiornik wodny Gutwin, gdzie poznałam dwie młode kobiety z dziećmi. Od tej pory spotykałyśmy się prawie każdego dnia, bo chciały pokazać mi okolice miasta.
Najciekawsza była wycieczka do rezerwatu archeologicznego w Krzemionkach, gdzie znajduje się zespól neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego. Dzieciom troszkę się nudziło, więc w drodze powrotnej zajechałyśmy jeszcze do JuraParku w Bałtowie, rodzinnego parku rozrywki pełnego dinozaurów. Cudownie było poczuć się znowu dzieckiem.