Organista na ślub

0
364
Rate this post

Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest elementem, który może zepsuć, uratować lub dopełnić każde wydarzenie. Bywa, że nie jest ona czymś, co jako pierwsze przychodzi na myśl podczas organizacji różnego rodzaju imprez, jednak niewątpliwie jest jednym z najbardziej istotnych szczegółów.

Stwierdzenie to dotyczy nie tylko dyskotek, wesel czy innych zabaw, których podstawą jest taniec, ale także wydarzeń bardziej uroczystych. Jednym z nich jest ślub będący ceremonią, której odpowiednia muzyka może dodać podniosłości lub lekkości – w zależności od tego, jakie utwory zaprezentuje organista na ślub.

Coraz częściej bywa, że tradycyjny Marsz Weselny Mendelssohna nie wystarcza nowożeńcom. Pragną oni, aby ich ślub był wyjątkowy i decydują się na inne utwory lub nowe aranżacje znanych pieśni kościelnych.

W modyfikacjach muzycznych nie należy przesadzić, pamiętając, że ślub ma swoisty charakter, który może zostać zniszczony przez nadmierne udziwnienia. Niemniej warto pochylić się nad doborem muzyki i organisty, który sprosta naszym oczekiwaniom.