Foteliki samochodowe

0
335
Rate this post

Bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas podróży jest niezwykle istotne. Podstawowym czynnikiem, który je zagwarantuje, będą oczywiście foteliki samochodowe. Wielu z nas boi się zakupu fotelika, ponieważ ich wybór jest dość szeroki i często nie wiemy, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Od czego zacząć?

Na początek – jak duże jest Twoje dziecko? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że fotelik to zakup tylko na jakiś czas. Prędzej czy później  będzie Ci potrzebny nowy egzemplarz. Jak dzielą się foteliki? Istnieją przykładowo trzy grupy dla niemowląt (poniżej 10kg, poniżej 13kg i od 9 do 18 kg). Dla starszych dzieci również istnieją dodatkowe podziały. Przed zakupem musisz więc znać dokładnie wagę dziecka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przed zakupem, koniecznie sprawdź, czy fotelik posiada homologację ECE. Jest to obowiązkowy, europejski certyfikat bezpieczeństwa. Będzie on oznaczony literami ECE R44. Jeżeli nie posiada on tych danych, teoretycznie nie powinien być w ogóle dopuszczony do sprzedaży.