Każdy z nas słyszał co najmniej raz w życiu o horoskopach. Cieszą się one dość wielkim powodzeniem, a w szczególności zainteresowaniem wśród płci pięknej. Czasem dają one nadzieję, że jakieś sprawy w życiu pomyślnie się ułożą. Niekiedy stają się wręcz przestrogą, która ma nas ostrzec przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Ile jest w nich prawdy? Czy faktycznie się spełniają?

Znany badacz teorii spiskowych – David Icke uważa, że horoskop urodzeniowy ma w sobie coś wyjątkowego. Jego zdaniem wpływy astrologiczne są także polami energetycznymi, wpływające na emitowane przez nas pola energetyczne. Uważa on, że w momencie narodzin, człowiek rodzi się pod wpływem wibracji ułożenia określonych planet w charakterystycznej pozycji, gdzie każdy posiada zupełnie inny układ, o określonej wibracji, która wpływa na całe Nasze życie.

Z pewnością, horoskop to także dobry biznes – niejednokrotnie możemy się spotkać z różnymi ofertami horoskopów przez sms, gdzie po wysłaniu odpowiedniej wiadomości, mamy okazję sprawdzić, co dany znak zodiaku może otrzymać w ciągu najbliższego czasu. Mimo wszytko istnieje w horoskopach ziarenko prawdy, gdyż zostały one stworzone wiele tysięcy lat temu, a podobno prawidłowo skonstruowany kosmograf przez wykwalifikowanego astrologa jest skuteczny i wiarygodny. Niestety z reguły taka usługa nie należy do najtańszych, ale jej wynik może osiągnąć nawet kilkadziesiąt stron A4.

Podsumowując mogę stwierdzić, że w horoskopach kryje się coś wyjątkowego, chociaż większość serwisów internetowych, które je udostępnia, pisze je praktycznie bez oparcia o reguły i wiedzę astrologiczną. Nie mniej jednak da się podobno stworzyć go na podstawie wróżby z kart tarota, odpowiednio odczytując i interpretując układ. Przestrzegam jednak przed wiarą w każde słowo, gdyż niektóre horoskopy nie są za bardzo pozytywne – część z nich sieje strach i zamęt, dlatego wybieramy jedynie te pozytywne, jakie można spotkać m.in. na portalu „www.SalonTajemnic.pl„, który jest dość nowy wśród serwisów ezoterycznych.