Chcesz opanować chwyty gitarowe?

0
512
Rate this post

Chwyty gitarowe to bardzo szeroki zagadnienie. Wiele muzyków ma kłopoty z chwytaniem ich i szybkim, choć czystym zmienianiem. Są na to proste ćwiczenia, zatem czytaj dalej…

Powiedzmy że właśnie studiujesz chwyty gitarowe dla początkujących lub te bardziej zaawansowane – jak sposób będziesz je ćwiczyć, żeby szybko widzieć efekty? Powinieneś uświadomić sobie, iż na poprawną grę chwytami składają się dwa elementy: dokładność i szybkość. Każdy z nich wymaga osobnego ćwiczenia

To jest jeden z istotniejszych powodów, czemu chwyty gitarowe dla większość początkujących gitarzystów kojarzą się z powykręcanymi palcami i ciągłym zmaganiem – nie są w posiadaniu sprawnego modelu ćwiczeń.

Jak przećwoczysz podstawowe akordy gitarowe to będziesz mógł zagrać praktycznie każdy radiowy przebój. Polecam kolejność uczenia się:
1. najpierw chwyty typu D, A, E, d, a, e
2. potem G, C
3. następnie F i B (z poprzeczką)

Oczywiście nie wyczerpuje to zasób akordów, ale obrazuje, abyś np. Nie zaczynaj od akordu F, bo będzie dla Ciebie zbyt trudny. Nieprawidłowa kolejność nauki to także jedna z przyczyn dlaczego tyle osób ma z tym problem.

Ostatnim elementem o którym wspomnę jest praktyczne stosowanie poznawanych akordów. Ucz się prostych piosenek, które używają poznawane właśnie przez Ciebie chwyty.

Dzięki temu będziesz widział efekty i to zachęci Cię do dalszej nauki i w efekcie coraz większych efektów.

Pamiętaj – chwyty gitarowe nie muszą być trudne i zajmować wieszność do nauczenia, tylko trzeba wiedzieć jak je poprawnie ćwiczyć.

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł pokazał Ci właściwy sposób i dzięki temu będziesz w najbliższym czasie widział szybką poprawę Twojej gry oraz tego jak zmieniasz między sobą chwyty.

Pamiętaj, aby przede wszystkim czerpać radość z grania i niegdy nie dać się wciągnąć w „ćwiczenie dla ćwiczenia” bo to nie ma sensu.

Dlatego pójdź teraz do pokoju, weź gitarę, zamknij drzwi i ćwicz! Ćwicznie czyni mistrza… Pamiętaj również o podanych przeze mnie zasadach, ale one same w sobie nic nie dadzą, jeśli nie wprowadzisz ich w życie.

Jeśli nie wiesz które chwyty masz ćwiczyć to poszukaj jakiś darmowych tabeli akordów w internecie, wybierz kilka i zacznij pracować.

Potem znajdź proste kawałki, które opierają się na tych akordach i ćwicz ile się da!

Polecam utwory sprzed 20 lat znanych polskich zespołów jak np. Perfect, Lady Punk, T.Love itp. Ich piosenki są często stosunkowo proste i świetnie nadają się na ćwiczenie.

Gdy już będzie Ci dobrze szło, zacznij grać przed innymi – to całkowicie inne granie niż dla samego siebie. Może to być ognisko ze znajomymi bądź rodzina. To nie ma znaczenia, chodzi o to, aby zagrać przed kimś.

Po takim ćwiczeniu, powinieneś znacząco polepszyć swoją grę.