Tanie loty
W dobie rosnących cen coraz częściej bardziej skrupulatnie liczymy każdy grosz wydany na podróż.
Zadajemy sobie pytanie, co możemy zrobić, żeby kupić taniej bilet na samolot. Na pewno kupowanie biletu z dużym wyprzedzeniem jest rozsądnym działaniem. Dokonując zakupu pół roku przed planowaną podróżą możemy oszczędzić nawet pół ceny, jaką zapłacilibyśmy kupując bilet na parę dni przed wylotem. Dobrze jest zaplanować podróż tam i z powrotem, bilet w obie strony jest tańszy niż dwa osobne bilety.Coraz częściej miejscem dokonywania zakupów jest internet. Jest bardzo wiele portali oferujących bilety lotnicze, które można kupić bezpośrednio przechodząc przez etapy panelu rejestrującego transakcję, lub rezerwować dzwoniąc pod podany na stronie nr telefonu, i czym prędzej dokonując przelewu za bilety. Jest to o tyle skomplikowane, że jeśli w tzw. międzyczasie cena biletu ulegnie zmianie należy dopłacić brakującą kwotę. Takie kłopoty dotyczą głównie tanich linii lotniczych jak easyJet, Ryanair, Wizzair itd. Poza tym trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem rozmowy telefonicznej i prowizji od sprzedanego biletu.
Dokonując transakcji kartą należy koniecznie sprawdzić, czy strona na której jesteśmy jest kodowana, świadczy o tym kłódeczka w oknie przeglądarki po prawej stronie.Najbezpieczniej zatem jest kupować bilet bezpośrednio przez witrynę linii lotniczej.Ale najlepszymi narzędziami do szybkiego przeszukiwania lotów są coraz częściej wykorzystywane wyszukiwarki lotów. Wyszukiwarka pomoże znaleźć najtańszy lot do dowolnego miasta, dowolnej linii lotniczej, w zależności od sposobu wyszukiwania. Jedna z wyszukiwarek zdobywająca w ostatnich kilku latach coraz większy udział w rynku ma na swojej stronie kalendarz lotów postaci wykresu słupkowego, na którym znakomicie widać ,w które dni mamy najtańsze loty do wybranego miasta. Możemy też szukać lotu wybierając tylko miasto wylotu, wyszukiwarka pokaże nam opcje możliwe do zrealizowania. Ciekawym uzupełnieniem tego serwisu jest mapa świata, na której pokazane są wszystkie możliwe połączenia lotnicze.

Atutem wyszukiwarki, o której mowa jest to, że nie pobiera prowizji od sprzedanego biletu, a po znalezieniu odpowiedniego lotu przekierowuje użytkownika automatycznie na stronę danego przewoźnika. Bilet dzięki temu jest tani jak kupiony bezpośrednio w liniach lotniczych, a my oszczędzamy czas znajdując bardzo szybko interesujące nas połączenie lotnicze.