Kiedy nie mamy co ze sobą zrobić podczas długiego weekendu, przychodzą nam do głowy najrozmaitsze pomysły dotyczące tego, jak powinniśmy go spędzić, żeby po jego zakończeniu móc z czystym sumieniem stwierdzić, że jesteśmy z jego przebiegu w pełni usatysfakcjonowani. Możliwości mamy pod dostatkiem- możemy spędzić ten czas w domu, samotnie bądź też razem z bliskimi. Jeżeli decydujemy się na wyjazd, odwiedzamy długo niewidzianą część rodziny, starych przyjaciół i znajomych bądź tych bliskich, z którymi w kontakcie jesteśmy na co dzień, lecz darzymy ich szczególną sympatią.
Niektórzy preferują czas wolny spędzić na wyjeździe. Część z tych osób wraca w miejsce, które kiedyś w przeszłości było im dane odwiedzić. Wyprawa taka ma charakter mniej odkrywczy; raczej sentymentalny, bo oglądamy to, co już widzieliśmy, idziemy w te same miejsca i oddajemy się podobnym co kiedyś czynnościom.
Inni z kolei wolą znaleźć się w miejscu nieznanym, w którym jeszcze nigdy dotąd nie byli, a wyjazd odwlekali, ponieważ czekali na odpowiedni moment. Ponadto, ceny niektórych środków transportu dodatkowo zachęcają do wyjazdu – znaleźć możemy tanie loty do Londynu czy Sztokholmu, bilety na pociągi dalekobieżne w promocyjnych cenach bądź strony z ofertami kierowców gotowych przewieźć dodatkowych pasażerów za symboliczną opłatę.