Jesienna wycieczka do krajów Beneluksu

Jeżeli patrząc za okno czujesz, że zaczyna atakować cię jesienna depresja, nie marnuj czasu. Jednym ze sprawdzonych sposobów na chandrę są podróże i odkrywanie nowych miejsc. Wspaniałym pomysłem może okazać się niedoceniana, ale bardzo interesująca Holandia.
Z Polski, możemy polecieć do kilku wielkich holenderskich miast, jednak najlepszą opcją jest zdecydowanie Eindhoven. Loty do Eindhoven są jednymi z najtańszych, oferowanych przez niskobudżetowe linie lotnicze. Kolejnym plusem tego właśnie miasta jest fakt, że ma ono wspaniałą lokalizację. Bardzo łatwo można dostać się stąd do Amsterdamu i Rotterdamu, ale i do Belgii. Najlepiej więc wypożyczyć samochód i urządzić sobie kilkudniową wycieczkę objazdową. Od nas zależy jak dużo czasu chcemy poświęcić na zwiedzanie. W Holandii znajdziemy wiele zabytków, ale jest tam również mnóstwo ciekawostek przyrodniczych wartych zobaczenia. Dla szukających wrażeń, zarówno małych, jak i dużych turystów, godnymi polecenia atrakcjami mogą okazać się ogromne parki rozrywki. Będąc w Holandii nie można zapomnieć o małych zakupach. Chociaż jesienią w kraju nie kwitną już tulipany, to warto zaopatrzyć się w cebulki, które można później zasadzić w ogrodzie. W Belgii natomiast możemy kupić wyśmienite sery i piwa.
Do krajów Beneluksu można wybrać się na weekend, ale warto poświęcić kilka dni urlopu (jeżeli wciąż nim dysponujemy) i zatrzymać się na dłużej. Wyruszając z Eindhoven można ułożyć wiele różnych planów wycieczki, dopasowując je do swoich zainteresowań i ram czasowych.