Gitara – od czego zacząć naukę?

0
418
Rate this post

Gitara akustyczna (jeśli w Twojej sytuacji będzie to gitara klasyczna ale pokazane metody także dla Ciebie są do zastosowania) stała się wreszcie Twoją własnością, jednak ku Twojemu zdziwieniu bez wysiłku na ćwiczenia nie jesteś w stanie na niej „brzdąkać?

Prawdą jest, że tylko posiadanie gitary jeszcze wszystkiego nie załatwia – musisz wiedzieć w jaki sposób na niej poprawnie ćwiczyć, po to zauważyć prawie natychmiastoweefekty. O tym właśnie będzie w tym zwięzłym pości.

Cel – po „kiego grzyba” potrzebna Ci gitara akustyczna / klasyczna

Początkowym etapem jest ustalenie jak i co chcesz grać – tzn. czy planujesz grać popularne przeboje przy ognisku czy funkowe rytmy.

Gdy Twój wybór to gitara akustyczna to zapewne mocniej skłaniasz się póki co ku graniu chwytów. Jakkolwiek by nie było potrzebujemy na początku ustalić co i jak pragniemy grać.
Droga

Gdy już ustalimy gdzie zamierzamy dojść to potrzebujemy wybrać optymalną drogę. Jeśli chcesz na akustyku grać chwyty to będziesz w inny sposób praktykować niż gdybyś zamierza grać „enter sandman” na gitarze elektrycznej.

Tutaj pomocne będą Ci szkółki gitarowe czy nauczyciel – używając powyższej analogi: ktoś, kto wskaże Ci najlepszą drogę. Z tego właśnie powodu utworzyłem moją stronę i tworzę kursy gitarowe.

Jeśli chcesz grać szlagiery to na pewno musisz opanować chwyty gitarowe. Tak więc to będzie droga, którą wybierzemy w tym przypadku.
Realizacja

Już wiemy jak i co zamierzamy grać oraz jakim sposobem do tego dojdziemy.

Czeka nas ostatni krok – ćwiczenie! Gitara akustyczna sama z siebie nie nauczy Cię grać – potrzebujesz stosować poprawne ćwiczenia i wykonywać je każdego dnia, a rezultaty muszą przyjść.

No i znowu potrzebny jest kurs lub nauczyciel. Nie ma co wynajdywać koła na nowo i metodą prób i błędów poszukiwać skutecznych ćwiczeń, lepiej wysłuchać kogoś, kto już doszedł tam gdzie my chcemy dojść.

Reasumując: gitara akustyczna bądź gitara klasyczna to rzeczywiście cudowne instrumenty, lecz musisz włożyć wysiłek, po to by to piękno z nich być w stanie wydobyć. Dzięki podejściu „z głową” do ćwiczenia możesz w krótkim czasie osiągnąć dobre rezultaty – kluczem jest poprawny wybór ćwiczeń i nie popełnianie częstych błędów.

Tak więc bierz gitarę do ręki i zacznij ćwiczenia. Pamiętaj, że rezultaty nie przyjdą jutro czy pojutrze, jednak również nie musisz na nie czekać pięć lat. Powinieneś widzieć z tygodnia na tydzień znaczące wyniki. Życzę Ci dobrych rezultatów – zakasaj rękawy i do pracy! Każdy jest w stanie dobrze grać na gitarze.