Fotografia stała się nieodłącznym elementem organizacji każdego ślubu i wesela. Młodym parom nie wystarczają już zdjęcia grupowe i kilka wspólnych fotografii inscenizowanych w studiu fotograficznym.
Stale największą popularnością cieszą się zdjęcia z sesji plenerowych, podczas których możemy zrealizować swoje fotograficzne fantazje. Wiele par decyduje się na bardziej tradycyjne sesje w parkach lub innych pięknych miejscach. Znajdą się też chętni na szalone sesje, na które pomysłów młodym parom ani fotografom nie brakuje.
Niezastąpioną pamiątką ze ślubu i wesela jest profesjonalnie wykonana sesja reporterska. Oglądając ją para młoda może obserwować emocje gości i własne, których często pod wpływem stresu nie są świadomi.
Fotografowie coraz częściej podczas wesela zapewniają nowożeńcom i gościom różnego rodzaju zabawy fotograficzne. Jedną z najpopularniejszych jest fotobudka na wesele. Goście podczas zabawy weselnej mogą wykonać z jej pomocą zabawne zdjęcia, które będą wspaniałą, zabawną pamiątką dla gości i małżonków. Innymi formami fotograficznych atrakcji są ramy fotograficzne, z pomocą których goście i młodzi pozują do zdjęć. Popularne są także różnego rodzaju przebrania, jak sztuczne wąsy, kapelusze czy okulary.
Fotografie to najwspanialsza pamiątka z pięknego dnia ślubu. Przy jego organizacji warto pomyśleć o urozmaiceniu pamiątek fotograficznych i skorzystać z oferty różnego rodzaju gadżetów jak ramy do pozowanie, przebrania czy fotobudka na wesele.