Urlop w świętokrzyskim

W okresie urlopów i wakacji zastanawiamy się, gdzie się udać, aby wypocząć, odetchnąć od codziennej rutyny, a przy okazji coś przeżyć, pozwiedzać, zobaczyć ciekawe miejsca. Świętokrzyskie oferuje tak wiele atrakcji, że turyści coraz chętniej odwiedzają te strony.

Sandomierz, Opatów, czy Ostrowiec Świętokrzyski czarują swoim urokiem. Są to najpiękniejsze miasta tego województwa. Zamki, podziemia turystyczne, kolegiaty i pomniki to miejsca, które warto zobaczyć. W pobliżu Ostrowca znajdujemy bardzo interesujące miejsce – Bałtów, a w nim park rozrywki dla dzieci i dorosłych. W bałtowskim kompleksie turystycznym zachwyca Zwierzyniec, Jurapark z naturalnej wielkości dinozaurami oraz Park Miniatur. Ponadto w świętokrzyskim na uwagą zasługują: Kurozwęki z przepięknie odrestaurowanym pałacem, ruiny zamku w Bodzentynie, Golgota Wschodu w Kałkowie – Godowie, zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Pacanów z Koziołkiem Matołkiem oraz Jaskinia Raj z bogatą szatą naciekową.

W tym niewielkim regionie skupia się ogromna ilość atrakcji. Zwiedza się szybko i przyjemnie, ponieważ wszystko znajduje się blisko siebie. Wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks.