W Warszawie transport publicznym stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto jednak zastanowić się, jak to wygląda w mieście, które położone jest 25 kilometrów na północ od Warszawy. Legionowo, bo o nim mowa, od jakiegoś czasu inwestuje ogromne pieniądze w wiaty przystankowe i komunikację publiczną, dlatego do wielu destynacji dostać się można za pomocą autobusów i kolejki miejskiej. Poniżej przedstawiamy listę połączeń autobusowych i przystanków dostępnych w mieście Legionowo oraz powiecie legionowskim.
Komunikacja miejska w Legionowie udostępnia sprawne i darmowe komunikowanie się pomiędzy różnymi miejscami. Bez problemu można dostać się do miejsc w Legionowie takich jak: Centrum Szkolenia Policji, Przedszkole nr 11 na Zegrzyńskiej, Aleja Róż. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcecie korzystać z MASCOMu, to warto pamiętać, że przy przystankach autobusowych często spotkać można taxi. Legionowo słynie z dobrych taksówek, które umożliwiają komfortowy i bardzo przystępny dojazd bezpośrednio do wybranej lokalizacji.
Na przykład na stronie http://taxilegionowo.pl można znaleźć szybkie i niedrogie kursy taxi Legionowo do większości miejsc. Taksówkę da się zamawiać telefonicznie albo skorzystać z postoju kliknij tutaj.
Wracając do tematu autobusów i przystanków w Legionowie… wiaty przystankowe rozsiane są w całym Legionowie. Ważne z miejsc to przystanek PKP piaski, Przystanek PKP Legionowo (przy dworcu kolejowym) oraz przystanki na Sobieskiego i Sowińskiego. Autobusy komunikacji lokalnej kursują nie tylko w granicach miasta, ale również w okolicach powiatu. Linia nocna N64 kursuje na trasie Dw. Centralne do Os. Jagiellońska.
Dodatkowo dostępne są darmowe autobusy DKM (Darmowe Komunikacja Miejska), SKM (Szybka Kolej Miejska) oraz Autobusy Strefowe (L).
Problemami komunikacji lokalnej są tłok oraz wolny czas dojazdu. Gdy chcielibyście dojechać do miejsca szybciej istnieją wygodniejsze sposoby. Komunikacja lokalna wciąż pozostaje dobrym wyborem.